January 22 2021 23:56:44
Koncert
"Koncert w wykonaniu Kacpra Kubiaka"

Kacper Kubiak-to osoba która w naszej szkole nie może zostać niezauważona. Kacper jest bowiem nie tylko uczniem klasy IIIe (wychowawca p.Piotr Gręda) ale również członkiem ZHP w Oleśnie, animatorem wielu społecznych akcji, zapalonym fotografikiem (możemy jego zdjęcia podziwiać na wystawie w naszej szkole).Niedawno, a mianowicie 17 grudnia 2010 roku mieliśmy sposobność poznać Kacpra od kolejnej strony-jako wyjątkowego muzyka i kompozytora.
Koncert ten był od początku pomysłem Kacpra-skąd ten pomysł, nasuwa się pytanie? Odpowiedź młodego artysty jest bardzo prosta-z potrzeby przekazania tego , co czuje, tego co pragnie powiedzieć muzyka i poezją. Fascynacja tym niezwykłym gatunkiem muzyki, a raczej poezji śpiewanej zaczęła się już od słuchania piosenek granych przez Kacpra Tatę oraz Wujka na rodzinnych spotkaniach, na wypadach w góry. Jest to muzyka niezwykła, wspomnijmy, że Kacper zagrał nam utwory słynnego Jeremiego Nohavicy m.in. tytułowa "Gwiazdę", oraz Edyty Geppert "Sarajewo", Jerzego Filara "Szarotkę", Tadeusza Wożniaka "Mam ledwo bliznę" i wiele innych, wykonanych przez młodego muzyka niezwykle. Atmosfera wieczoru tego wyjątkowego koncertu była niezwykła. Kacper pokazał nam , że można zaczarować chwile dzięki dźwiękom gitary i poezji. Wyjątkowy jest jednak przede wszystkim fakt, że idea tego koncertu powstała pod wpływem impulsu,bo tak naprawdę Kacper napisał pierwsze swoje własne teksty dopiero we wrześniu tego roku. Myślę, że wszyscy słuchacze i osoby znające Kacpra zgodzą się , że powinien kontynuować tak wspaniale rozpoczętą pasję tworzenia własnych utworów. Mamy również nadzieję, że po latach ten właśnie koncert w Oleskiej Jedynce będzie dla młodego twórcy tak jak dla jego słuchaczy niezapomnianym wspomnieniem.