January 23 2021 00:38:51
Dzień Edukacji Narodowej
szkolne aktualnościW czwartek, 14 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej oraz uroczystość pasowania na gimnazjalistę uczniów klas pierwszych. Podczas uroczystego apelu przygotowanego przez uczniów klasy II a i III c, pod okiem wychowawców Grzegorza Krawczyka i Jarosława Leszczyńskiego, złożono życzenia wszystkim nauczycielom, pedagogom i pracownikom szkoły. Do życzeń przyłączył się również Burmistrz Olesna pan Sylwester Lewicki oraz Przewodnicząca Rady Rodziców pani Katarzyna Kleszcz oraz wszyscy znakomicie goście uczestniczący w naszej akademii. Całą uroczystość uświetnił występ żeńskiego chóru węgierskiego, z partnerskiego miasta Zalakaros pod batutą Edit Benkone Guyas .

Uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej stała się również okazją do otwarcia trzech nowo wyposażonych pracowni: chemicznej, fizycznej i biologicznej. Dzięki funduszom uzyskanym z unijnych środków stworzono w naszej szkole bardzo nowoczesne laboratoria na miarę XXI wieku. W zbudowanej od podstaw sali chemicznej, zamontowano stoły demonstracyjne ze zlewami dla nauczyciela i uczniów, gazowymi palnikami Bunsena oraz odprowadzającym gazy dygestorium. Nowa sala fizyczna została wyposażona w tablicę multimedialną, pulpit sterujący, dzięki któremu nauczyciel może zasilać stanowiska uczniowskie prądem stałym i zmiennym oraz w wiele pomocy dydaktycznych niezbędnych do zrozumienia tajnik tego przedmiotu. Salę biologiczną wzbogacono o nowy mikroskop, który umożliwi prezentowanie obrazu na tablicy interaktywnej, oraz liczne preparaty mikroskopowe i modele służące do nauki anatomii.

Te nowoczesne laboratoria zostały stworzone dzięki projektowi pn.: rRozbudowa i wyposażenie pracowni w zakresie kształcenia nauk matematyczno-przyrodniczych w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Oleśnie". Całkowity koszt inwestycji wyniósł 327.515,62 zł, z czego 263.630,04 zł gmina pozyskała funduszy Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego.