January 23 2021 00:05:53
WIECZÓR POEZJI
,, Wierniejsza od marzenia ..."

1 marca 2019 w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Oleśnie odbyło się przedstawienie poetycko - muzyczne pt. ,,Wierniejsza od marzenia ... ". Było to już czwarte spotkanie z poezją i muzyką zorganizowane przez uczniów i nauczycieli. Tym razem tematyka utworów dotyczyła miłości. Widzowie mogli uświadomić sobie, czym jest miłość i jakie są jej blaski i cienie. Przedstawiono również scenkę teatralną opartą na motywie miłości Romea i Julii (Dawid Płóciennik i Milena Anisimo). Dopełnieniem inscenizacji były przepiękne układy taneczne przygotowane przez uczniów pod opieką Sławomiry Trzaskowskiej, Anety Paśmionki i Eweliny Polak. Dekoracja w postaci czerwonych serc i balonów podkreślała treść spektaklu. W przedstawieniu wzięło udział ponad 40. uczniów, którzy stworzyli trzy grupy: recytatorską (K. Makles, M. Hadasik, J. Hęcinska, M. Chęcińska, Z. Niesłony, H. Paśmionka, H. Grajcar, M. Marcjasz, K. Kowalska, A. Kukuła, D. Dandyk, A. Pipa, W. Lysy, Z. Kokot, Z. Wadowska, M. Bryś, W. Grondys, M. Sosnowski, M. Wąsiński, Sz. Maryniak, J .Wieczorek, Ł.Świtała), muzyczną (P. Wystalska, A. Brodacka, J. Dembowska, Sz. Jonek, Sz. Sitek, W. Gajdecka, M. Hadasik, Ł. Brodacki, J. Bator, W. Lysy, O. Biniek, W. Podzielny, W. Glomb, D. Wiśniewska; gościnnie wystąpiły Julia Witek i Wiktoria Książek ) i taneczną (W. Raś, W. Sokołowska, W. Grondys, A. Czarnogórska, D. Obłąk, M. Wieczorek, Ł. Świtała, Sz. Sobczak, K. Jura, K. Hassinger, J. Czarnecki, R. Kwapis, K. Lorek, Z .Blukacz, J. Hęcinska, A. Bąk, A. Szukała, A. Jagieła).
Pomysłodawczynią i reżyserem przedstawienia była Aneta Paśmionka, a pomagały jej w realizacji Sławomira Trzaskowska i Aneta Maryniak. Oprawę muzyczną przygotował Bogdan Mieszkalski - nauczyciel muzyki. Przygotowaniem sali i dekoracji zajęli się pracownicy szkoły : Joanna Srokosz, Jan Srokosz, Aneta Antkowiak, Joanna Jelonek, Ewa Wystalska, Henryk Lubojański, Mirosław Parkitny. Szczególne podziękowania należą się rodzicom uczniów, którzy przygotowali przepyszne ciasta.
Dzięki poezji i muzyce, po raz kolejny, przeżyliśmy wyjątkowe chwile, za które dziękujemy organizatorom i publiczności.