January 23 2021 00:36:35
AKCJA CHARYTATYWNA
RODACY BOHATEROM

Nasza Szkoła włączyła się w grudniu w ogólnopolską akcję zbiórki żywności dla polskich Kombatantów na Kresach. Zgromadzone i zapakowane przez uczniów produkty zostały wysłane do żyjących żołnierzy Armii Krajowej z Łotwy, Litwy, Białorusi i Ukrainy.

"Razem ze swoimi rodzinami, Sybirakami i pomagającymi im polskimi środowiskami, tworzą wciąż silną patriotyczną i tożsamościową podstawę dla Rodaków w Polsce i poza jej granicami. Poprzez zbieg różnorodnych losów historycznych, przez przebywanie do późnych lat pięćdziesiątych w łagrach stalinowskich, pozostali po wojnie za wschodnią granicą. Do dziś dumnie pielęgnują pamięć o swoich dowódcach, poległych kolegach, uczą młode pokolenia patriotyzmu, wzmacniają tożsamość polską, narodową kulturę. (...) Ciągle są dla nas wszystkich wzorem męstwa, heroicznego poświęcenia oraz najgorętszej miłości do Ojczyzny." (Źródło: https://rodacyboh...l/o-akcji/ )

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy okazali serce i zaangażowali się w akcję.