January 23 2021 00:28:24
Jasełka 2009
Jasełka AD 2009

"Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego dał ..." -to przesłanie było najważniejszym mottem w tegorocznej inscenizacji Jasełek w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Oleśnie, które odbyło sie 18.12.2009. W przedstawieniu nawiązano do bibilijnej historii stworzenia świata, oraz przyczyn grzechu i zła na świecie. Wyzwolenie z tych sideł zła nastąpiło dzięki narodzinom Jezusa Chrystusa. Tę prawdę o Bożej miłości względem człowieka zostały przedstawione przez młodzież klasy I c, II c i III f, pod kierunkiem nauczycieli gimnazjum: P. Klaudii Smyk, p. Iwony Kuli, siostry Virginii oraz p. Urszuli Rosickiej która zajęła się częścią choreografii. O właściwą oprawę muzyczną zadbał p. Bogdan Mieszkalski W tworzeniu scenografii Jasełek pomogła p. Sławomira Trzaskowska.

Wśród zaproszonych gości na widowni zasiedli m. in.: dyrektorzy oleskich szkół, przedstawiciele Urzędu i Rady Miejskiej, przedstawiciele Stowarzyszenia "Oleska Jedynka", proboszcz parafii Olesno ks.Lucjan Gembczyk, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz rodzice uczniów naszej szkoły. Tegoroczne Jasełka był piękną ucztą duchowa, która z jednej strony pobudziła nad refelksją o istocie zła, a z drugiej wprowadziła publiczność w cudowny klimat Świat Bożego Narodzenia.

więcej zdjęć w galerii