January 23 2021 00:22:16
ŚWIĘTO BIBLIOTEKI
ŚWIĘTO BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

Październik to szczególny miesiąc w życiu bibliotek szkolnych. Jest to czas obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Święto to zostało ustanowione przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Szkolnych w 1999 r. Również nasza szkolna biblioteka 26 października dołączyła się do tych obchodów. Głównym celem Święta Biblioteki było propagowanie czytelnictwa wśród naszej młodzieży oraz promocja biblioteki szkolnej. W ramach uczczenia święta w tym dniu odbyły się: konkurs czytelniczy "W świecie Harrego Pottera", akcja czytelnicza pod hasłem "Weź nie pytaj! Weź przeczytaj!", wydarzenie promujące czytanie lektur szkolnych pt. "Starsi czytają młodszym - Zgaduj zgadula jaka to lektura?", uczniowie klasy 8a zorganizowali paradę postaci literackich, przygotowano również wystawę nowości czytelniczych zakupionych w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Oczywiście nie ma święta bez słodkości. Tego dnia każdy kto odwiedził bibliotekę w celu wypożyczenia książki został poczęstowany cukierkami, jako słodkim dodatkiem i zachętą do lektury.
Zapraszamy wszystkich uczniów do odwiedzania biblioteki nie tylko raz w roku, z okazji jej święta, ale zawsze kiedy tylko przyjdzie Wam ochota.

Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy w tym dniu bawili się razem z nami.