October 23 2019 23:48:01
RAJD
RODZINNY RAJD ROWEROWY - INFORMACJE

ZBIÓRKA - godz. 10 00, parking przy Oleskiej Lagunie
Potrzebne nam będą: sprawny rower, kask, ubiór stosowny do pogody, trochę kondycji i dużo humoru.
Na ,,Sobiszu" przewidziany jest poczęstunek.

Uczestnicy rajdu są zobowiązani przestrzegać poniższe zasady:

1. Rajd prowadzą osoby wyznaczone przez organizatora. Uczestnicy Rajdu zobowiązani są przestrzegać Regulaminu Rajdu i poleceń osób go prowadzących
2. Posiadać dokument tożsamości oraz kartę rowerową lub inny dokument, który jest gwarancją posiadania niezbędnej wiedzy i umiejętności poruszania się po drogach.
3. Organizatorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za skutki braku karty rowerowej przez nieletnich uczestników rajdu.
4. Uczestnik rajdu powinien mieć sprawny technicznie rower, wyposażony zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz posiadać kask ochronny r11; obowiązek dla dzieci i młodzieży do 18 roku życia.
5. Poruszać się zgodnie z zasadami ruchu drogowego. Jadąc w kolumnie należy zachować odległość między rowerami 3-5 m, a przy zjazdach 15-30 m.
6. Przy zjazdach nie należy rozpędzać roweru powyżej 30 km/h oraz nie wolno wyprzedzać. Należy kontrolować szybkość poprzez hamowanie.
7. Należy jechać równo i spokojnie w szyku. Niedopuszczalne jest tarasowanie ruchu kolumny rowerowej i ciągłe zmiany pozycji.
8. Każdy manewr na drodze musi być przeprowadzony z upewnieniem się o możliwości bezpiecznego jego wykonania oraz odpowiednio wcześniej zasygnalizowany.
9. Podczas postoju nie należy tarasować drogi. Postoje należy organizować poza jezdnią.
10. W przypadku braku możliwości kontynuowania dalszej jazdy z powodu awarii lub innej przyczyny, uczestnik zgłasza ten fakt osobie wyznaczonej przez organizatora jadącej na końcu rajdu.
11. Uczestnicy rajdu biorą odpowiedzialność za właściwy stan techniczny rowerów, wszelkie ewentualne naprawy sprzętu i inne sytuacje wymagające postoju muszą odbywać się w bezpiecznym miejscu, na poboczu nie tarasując przejazdu innym uczestnikom.
12. Wszyscy uczestnicy proszeni są o niezaśmiecanie trasy rajdu i szczególną troskę o środowisko naturalne.
13. Podczas przejazdu uczestnicy rajdu powinni zachować szczególną ostrożność i przestrzegać zasad ruchu drogowego, mając na uwadze możliwość wyjechania pojazdów z bocznych dróg leśnych i ulic (dróg dojazdowych, wewnętrznych).
14. Surowo zabrania się wyprzedzania osoby prowadzącej rajd, wyznaczonej przez organizatorów.
15. Wszyscy uczestnicy startując w rajdzie wyrażają zgodę na publikację ich wizerunków w relacjach z przebiegu rajdu, zamieszczonych w mediach oraz materiałach promocyjnych organizatorów.