January 23 2021 00:35:13
ZALAKAROS
Wspomnienia z Zalakaros ...

Zupełnie niedawno, bo 24 kwietnia 2018r., piętnaścioro uczniów naszej szkoły wraz z dwoma nauczycielkami, Panią Ewą Wystalską i Panią Jolantą Kwiatoń, pojechało do węgierskiego miasta Zalakaros. Od 10 lat jest ono partnerskim miasteczkiem Olesna. Ta coroczna wymiana jest niezwykłym przeżyciem i okazją do zdobycia nowych doświadczeń dla uczniów naszej szkoły. Węgierscy koledzy i koleżanki powitali nas bardzo serdecznie.
Pierwszego dnia zwiedzaliśmy miasto podczas gry miejskiej oraz spędzaliśmy czas w wielkim Aquaparku. Następnego dnia pojechaliśmy na wycieczkę do Kesthely, byliśmy nad pięknym jeziorem Balaton, natomiast wieczorem bawiliśmy się na dyskotece. Noce spędzaliśmy u rodzin uczniów z tamtejszej szkoły, co też było niezwykłym doświadczeniem. Te trzy dni spędzone w Zalakaros minęły niezwykle szybko. Na pożegnanie dostaliśmy samodzielnie wykonane przez naszych rówieśników upominki oraz słodycze.
Na Węgrzech wspaniale spędziliśmy czas i mieliśmy okazję poznać nowych ludzi oraz doskonalić umiejętności językowe. Między młodzieżą z Olesna i Zalakaros nawiązały się znajomości, a nawet przyjaźnie. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku nasi koledzy i koleżanki będą mogli tak samo przyjemnie spędzić czas w Oleśnie.

Autor tekstu: Hania Paśmionka

Pragniemy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji wyjazdu i sprawili, że jest on tak miłym wspomnieniem. Dziękujemy w szczególności Burmistrzowi Olesna Panu Sylwestrowi Lewickiemu za udzielone wsparcie finansowe oraz naszym przyjaciołom z Węgier za gościnę i ciepłe przyjęcie.