January 23 2021 00:34:25
FORUM MŁODZIEŻY
FORUM MŁODZIEŻY WOJEWÓDZTWA OPOLSKIEGO

Miło nam poinformować, że nasze gimnazjalistki, Marta Kowalska (kl.III e) i Zosia Krzak (kl.III e), znalazły się w gronie członków II kadencji Forum Młodzieży Samorządu Województwa Opolskiego (FMSWO) !
Nasze dziewczyny przeszły pomyślnie przez etap rekrutacji i weszły w skład 36 osobowej rady młodzieży - organu doradczego działającego na terenie województwa opolskiego, powołanej przez Marszałka Województwa Opolskiego pana Andrzeja Bułę.

28 lutego o godz. 10.30 w Sali Orła Białego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego odbyło się pierwsze posiedzenie Forum II kadencji, w którym uczestniczyły uczennice naszej szkoły - Zofia Krzak i Marta Kowalska. Obrady młodzieży zostały podzielone na trzy części. W części oficjalnej Marszałek Województwa Opolskiego pan Andrzej Buła oficjalnie wręczył nominacje członkom FMSWO II kadencji. Przewodniczący I kadencji dokonał sprawozdania z ubiegłego roku pracy forum. W części szkoleniowo-warsztatowej młodzi uczestniczyli w wykładzie, który poprowadził pan Marek Łabudziński - profilaktyk i psycholog na temat profilaktyki dla młodzieży i z młodzieżą. W części roboczej miało miejsce ukonstytuowanie władz FMSWO. Przewodniczacym został Sebastian Warowy, zastępcą Tomasz Jurczyk (absolwent Jedynki, obecnie student) oraz Kuba Glinowiecki.

Serdecznie zachęcamy wszystkich, którzy mają jakąś ciekawą inicjatywę dotyczącą młodzieży lub widzą jakieś problemy, które można wspólnie rozwiązać, o zgłaszanie tych pomysłów do Marty i Zosi, które są Waszym głosem w regionie!