February 24 2018 01:02:34
KONKURS WIEDZOWY O TADEUSZU KOŚCIUSZCE

W związku z zakończeniem obchodów 200 - lecia śmierci patrona naszej szkoły Tadeusza Kościuszki w dniu 11 stycznia br. na małej sali gimnastycznej, w obecności uczniów naszej szkoły, został rozegrany finał ,,Konkursu Wiedzy o Tadeuszu Kościuszce". Udział w nim wzięli uczniowie , którzy z powodzeniem przebrnęli przez pierwszy etap konkursu -część testową, w osobach: Patryka Gładysza, Szymona Maryniaka, Jakuba Sobczaka, Macieja Zachy, Piotra Zuga, Zuzanny Blukacz, Tobiasza Pawełczyka oraz Zuzanny Wachowskiej. Konkurs odbywał się w formule teleturnieju ,,Jeden z dziesięciu". Do ścisłego finału konkursu awansowali: Szymon Maryniak, Zuzanna Wachowska oraz Piotr Zug. Największą wiedzą na temat życia prywatnego, rodzinnego oraz działalności publicznej Tadeusza Kościuszki wykazał się Szymon Maryniak z klasy IIC. Laureaci konkursu zostali uhonorowani cennymi nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez radę rodziców, które wręczył zwycięzcom jej przewodniczący Pan Grzegorz Dorynek wraz z Panem Dyrektorem Szkoły Adamem Adamskim. Równocześnie równie cennymi upominkami nagrodzono laureatów konkursu literackiego o Tadeuszu Kościuszce. I miejsce zajęła Hanna Paśmionka, II miejsce zajęły Zuzanna Szarzewicz i Nikola Kiełbus , natomiast III miejsce przyznano Szymonowi Maryniakowi. Dodatkowo wyróżniono wiersz autorstwa Marty Bzdzion.
Wszyscy uczestnicy finału konkursu wykazali się dużą wiedzą historyczną, a nasi młodzi poeci, nieprzeciętnym oraz pozytywnie rokującym na przyszłość, talentem literackim. Serdecznie gratulujemy!!!