February 24 2018 01:01:06
JASEŁKA
BYŁ U NAS PAPIEŻ ...

Tegoroczny spektakl jasełkowy w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Oleśnie był magicznym widowiskiem, które było połączeniem scen z życia współczesnego i scen nawiązujących do narodzin Boga. Pięknie zaśpiewane kolędy i wspaniale zatańczone układy wprowadziły wszystkich w świąteczną atmosferę. Niewątpliwą atrakcją przedstawienia była wizyta świętych , a wśród nich na salę gimnastyczną oleskiej Jedynki przybył papież Jan Paweł II. Przypomnienie postaci świętych skłoniło oglądających do refleksji nad własnym życiem.

Na widowni zasiedli zacni goście , a wśród nich Burmistrz Olesna - pan Sylwester Lewicki z małżonką, Kierownik Wydziału Edukacji w Oleśnie - pan Janusz Wojczyszyn z małżonką.

Jasełka przygotowali: pani Małgorzata Peciak, pani Sławomira Trzaskowska, pani Barbara Urbańczyk, pani Ewelina Polak oraz maestro - pan Bogdan Mieszkalski. Scenografię przygotowali: pani Beata Biniek - Gnyp, pani Joanna Srokosz, pan Mirosław Parkitny i pan Henryk Lubojański.

Po jasełkach oglądający udali się na kiermasz bożonarodzeniowy, który został przygotowany z inicjatywy pani Anny Chrzęstek. Stoiska poszczególnych klas przepychem zachęcały do zakupów. Połowę dochodu ze sprzedaży uczniowie przeznaczyli na cel charytatywny.