February 24 2018 00:51:23
ŚWIĘTO BIBLIOTEKI

ŚWIĘTO BIBLIOTEKI

Październik to szczególny miesiąc w życiu bibliotek szkolnych. Jest to czas obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Święto jest organizowane od 1999 roku przez: INTERNATIONAL ASSOCIATION OF SCHOOL LIBRARIANSHIP - IASL - Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego. Kolejny raz nasza szkolna biblioteka w dniach 26 i 27 października dołączyła się do obchodów.Celem akcji była promocja biblioteki szkolnej i jej działań, propagowanie zainteresowania książką, rozbudzenie i kształtowanie kultury czytelniczej, podnoszenie poziomu czytelnictwa, zwrócenie uwagi na ogromną rolę biblioteki w życiu szkoły. Z okazji swojego święta biblioteka zorganizowała trzy wystawy: ,, Tadeusz Kościuszko - patron naszej szkoły ", ,,Cytaty o książce i czytaniu ", ,,Czar starych książek" .

Nasi czytelnicy brali udział w konkursach czytelniczych pt. "Harry Potter i Insygnia Śmierci" oraz rozwiązywali krzyżówkę czytelniczą. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Przeprowadzono również konkurs plastyczny pod hasłem Zakładka z wyobraźnią. Wszystkie wykonane przez uczniów prace zostały umieszczone na gazetce przed wejściem do szkolnej biblioteki.Biblioteka zorganizowała w tym dniu zajęcia, podczas których zaproszone klasy brały udział w krótkich konkursach i zabawach czytelniczych. Szczególnym powodzeniem cieszyła się psychozabawa pt. "Jaką książkę zabrałbyś na bezludną wyspę?"
Duże zainteresowanie wśród odwiedzających czytelników wzbudził również zorganizowany w tych dniach kiermasz taniej książki. Uczniowie w bardzo atrakcyjnych cenach mogli zakupić ciekawe pozycje z literatury młodzieżowej.
Oczywiście nie ma święta bez słodkości. Tego dnia każdy kto odwiedził bibliotekę w celu wypożyczenia książki został poczęstowany cukierkami, jako słodkim dodatkiem i zachętą do lektury.

Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za wyrazy sympatii i pomoc w przeprowadzeniu tego święta.