January 23 2021 00:35:26
Rekord Polski w rozwinięciu liczby Pi

Rekord Polski w rozwinięciu liczby Pi

Rekord Polski w rozwinięciu liczby Pi pobity !!!
14 marca w dzień liczby Pi, grupa młodzieży z naszej szkoły została zaproszona na Piknik Matematycznym w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Podczas pikniku odbyło się podsumowanie III edycji programu "mPotęga" , którego organizatorem jest Fundacja mBanku w partnerstwie z Fundacją Dobra Sieć. Braliśmy w nim udział realizując w ubiegłym półroczu projekt matematyczny pod nazwą GimMat1 i ty dasz radę". Zostaliśmy wyróżnieni z ponad 200 szkół.

Podczas pikniku wysłuchaliśmy ciekawego wykładu - prezentacji "Podziwu godna liczba Pi" dr Łukasza Badowskiego
oraz obserwowaliśmy eksperyment wyznaczania liczby Pi za pomocą metody Buffona. (Na czym to polega, można się dowiedzieć, oglądając film "Liczba Pi " metoda Buffona na youtube).
Następnie braliśmy udział w ustanowieniu Rekordu Polski w najdłuższym łańcuchowym rozwinięciu liczby Pi. REKORD ZOSTAŁ POBITY!!! i wynosi: 149,7 metry, 330 osób.
Na koniec naszego pobytu oglądaliśmy prezentację stoisk matematycznych wolontariuszy programu Projektor Wolontariat Studencki oraz zwiedzaliśmy ekspozycje Centrum Nauki Kopernik.
Dziękujemy za wyróżnienie. Cieszymy się ogromnie, że mogliśmy przeżyć coś niesamowitego. Wyjazd przysporzył nam dużo niezapomnianych wrażeń. Nabyliśmy nowe doświadczenia i pokazaliśmy, że stać na wiele. Cieszymy się, że nauczyciele w nas wierzą i pomagają nam zaistnieć w wielkim świecie nauki.