January 23 2021 00:28:52
JASEŁKA

JASEŁKA

Jasełka to widowisko o Bożym Narodzeniu, które od wieków wpisane jest w polską tradycję. Tegoroczne jasełka w naszym gimnazjum zostały przygotowane pod opieką pani katechetki Małgorzaty Peciak. Uczniowie klasy IIIE ( Michał Gaida, Nikodem Giza, Tobiasz Kansik, Karol Lech, Jakub Krawczyk, Dawid Gronek ) w ramach realizacji projektu edukacyjnego pod tytułem ,,Reżyseruję jasełka bożonarodzeniowe'' przygotowali scenariusz przedstawienia. W role pasterzy, aniołów i królów wcielili się uczniowie klas: IIIE, IC, IE, IIIB. Oprawę muzyczną zapewnił szkolny zespół wokalny i soliści oraz zespół instrumentalny pod batutą pana Bogdana Mieszkalskiego. Niewątpliwą atrakcję zapewnił duet - rodzic i nauczyciel - pani Joanna Lech i pan Robert Morawski, którzy zaśpiewali przepiękną kolędę ,,W żłobie leży". Na uwagę zasługuje też występ braci: Michała i Damiana Gaidów, którzy zaśpiewali pastorałkę pod tytułem ,,Bracia, patrzcie jeno". Dopełnieniem całego występu były układy taneczne. Pierwszy nosił tytuł ,,Dobro i zło". Został on przygotowany pod czujnym okiem pani Sławomiry Trzaskowskiej, a drugi pod tytułem ,,Aniołowie" -pod opieką pani Eweliny Polak. Scenografię do misterium przygotowali: Joanna Srokosz, Grażyna Jończyk, Beata Biniek, Jan Srokosz, Mirosław Parkitny i nasza uzdolniona plastycznie uczennica - Gloria Nocuń. Po występie uczniowie zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Przedstawienie było dla wszystkich lekcją wzajemnego zbliżenia, miłości, zadumy i refleksji. Uczniowie dołożyli wielu starań, aby tegoroczne jasełka były sposobnością do wejścia w piękną atmosferę świąt Bożego Narodzenia.
Kolejną atrakcją tego dnia był kiermasz bożonarodzeniowy, który został przygotowany z inicjatywy pani Anny Chrzęstek. Stoiska poszczególnych klas zachęcały do kupowania ozdób choinkowych, pierników, ciast. Częściowy dochód ze sprzedaży uczniowie przeznaczyli na cel charytatywny.