January 22 2021 22:44:01
Dzień Odkrywców Zawodów w Nestro

Dzień Odkrywców Zawodów w Nestro

Uczeń klasy III poznał też tajniki pracy głównego informatyka firmy. Uczniowie poznali załogę oraz spędzili w jej towarzystwie przerwy na posiłki, co sprawiło, że poznali panującą w firmie atmosferę wzajemnej sympatii i życzliwości. Po obserwacji a nawet częściowym uczestniczeniu w pracy na wybranych stanowiskach, np.: przy rysowaniu konstrukcji w 3D, rurociągu odpylającego w 2D czy obsłudze programu ERP, młodzież wzięła udział w konkursie z nagrodami, który miał udowodnić, że poznali specyfikę wybranego zawodu. Uczniowie prezentowali sobie swoje stanowiska pracy oraz opowiadali pozostałym, czym zajmuje się osoba zatrudniona w danym miejscu. Dzięki temu mogli wykazać się poznaną wiedzą, a doradca oraz dyrektor firmy mogli ocenić postępy oraz przyrost wiedzy uczniów o realnych wymaganiach danego stanowiska. Zwycięzcy, zaskoczyli nawet dyrektora, swoją wiedzą i pasją-zwłaszcza uczeń, który obserwował pracę operatora maszyny CNC. Nagrody dla najlepszych-karnety na "Oleską Lagunę" oraz gadżety Nestro spotkały się z entuzjazmem zwycięzców. To, już drugie spotkanie w firmie Nestro udowodniło, że organizowanie praktycznych lekcji dla uczniów będących na etapie planowania swojej edukacji oraz przyszłości jest bardzo ważnym elementem nauki wiedzy o zawodach. Miejmy nadzieję, że coraz więcej przedsiębiorców z powiatu otwierać będzie się na tego rodzaju inicjatywy, ponieważ to my wszyscy kształtujemy tą rzeczywistość lokalną.