January 22 2021 22:13:28
off
Projekt matematyczny
szkolne aktualności


Projekt Matematyczny

Rekordowa trzecia edycja mPotęgi: 1,2 mln zł na edukację matematyczną. Najlepsi walczą o głosy internautów i dodatkową Nagrodę Publiczności.
Fundacja mBanku rozstrzygnęła III edycję programu grantowego mPotęga. Tegoroczna, ogólnopolska, edycja była rekordowa: nagrodzono aż 210 z 880 nadesłanych wniosków. Łączna kwota przyznanych grantów jest ponad trzykrotnie wyższa niż w ubiegłym roku i sięgnęła 1,2 mln zł. Dodatkowo, do 8 lipca br. trwa internetowe głosowanie na najlepsze projekty, które otrzymają nagrodę publiczności w wysokości 5 tys. zł. Głosy można oddawać na stronie: http://glosowanie...l/projekty

Fundacja mBanku zakończyła trzecią edycję programu grantowego mPotęga. Tegoroczna odsłona była pod wieloma względami wyjątkowa. Po raz pierwszy w historii programu swoje wnioski mogły składać podmioty z całego kraju, co zaowocowało niespotykaną dotąd skalą 880 nadesłanych zgłoszeń. Dzięki temu Fundacja mBanku przeznaczyła na dofinansowania rekordową kwotę 1,2 mln zł.
Grantami nagrodzono aż 1/3 wniosków spełniających kryteria formalne - łącznie 210 wniosków ze wszystkich województw. Najwięcej nagrodzonych wniosków nadesłano z województw małopolskiego (35) i śląskiego (29), które po raz pierwszy mogły brać udział w programie. Tradycyjnie mocną reprezentację będzie mieć także województwo wielkopolskie i mazowieckie, w których dzięki grantom zrealizowanych zostanie ponad 20 projektów.

Większość nagrodzonych projektów (ponad 140) realizowanych będzie dla dzieci szkół podstawowych. Pozostałe 68 grantów przeznaczonych jest dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
- Szczególnie cieszy nas skala zainteresowania mPotęgą. Daje ona nadzieję, że pasjonatów matematyki, skłonnych przekazać swoje zainteresowanie dzieciom, jest w naszym kraju naprawdę wielu. Dodatkowo, imponuje pomysłowość i zaangażowanie wnioskodawców, którzy dzięki naszemu wsparciu pokażą dzieciom inne oblicze matematyki r11; komentuje wyniki Iwona Ryniewicz, Prezes Zarządu Fundacji mBanku.
Decyzje o grantach podjęte, ale publiczność może przyznać swoje nagrody.
Trzydzieści najciekawszych pomysłów na inspirujące zajęcia z matematyki walczy o dodatkowe dofinansowanie w Programie mPotęga. Internauci z całej Polski mogą głosować na najlepsze projekty biorące udział w III edycji programu mPotęga i zadecydować, które z nich otrzymają Nagrodę Publiczności w wysokości 5000 zł. Głosować można do 8 lipca br. za pośrednictwem strony internetowej http://glosowanie...l/projekty
Aby głos był ważny, należy wybrać 3 projekty w każdej z kategorii.
Nagrody Publiczności zostaną przyznane w dwóch kategoriach: dla projektów wspierających edukację dzieci w klasach 4-6 szkół podstawowych oraz dla projektów przeznaczonych dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
O mPotędze
mPotęga to program grantowy prowadzony przez Fundację mBanku we współpracy z Fundacją Dobra Sieć.
Od 2016 r. jest to program ogólnopolski, skierowany do szkół, uczelni, stowarzyszeń, fundacji i bibliotek, których celem jest promowanie nauki matematyki w ciekawy i nieszablonowy sposób.
U podstaw "mPotęgi" leży potrzeba kształcenia umiejętności matematycznych u młodego pokolenia poprzez inspirowanie nauczycieli, rodziców, pasjonatów matematyki do poszukiwania kreatywnych sposobów poznawania przez dzieci i młodzież świata liczb.
Granty w wysokości od 2 do 8 tys. zł przyznawane są w dwóch kategoriach:
r6; dla projektów wspierających edukację dzieci w klasach 4-6 szkół podstawowych.
r6; dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.
W pierwszej i drugiej edycji programu wsparliśmy grantami 94 szkoły i organizacje pozarządowe. Prowadzone przez nie projekty dotarły do blisko 16 tys. uczniów i rodziców.
Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej www.mPotega.pl

***
Kontakt:
Biuro Programu rmPotęgar1;, e-mail: kontakt@mpotega.pl , tel: 22 825 70 22


Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Język strony

Wybierz swój język

CHOOSE YOUR LANGUAGEpo wyborze strona automatycznie się przeładuje
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

22
11/08/2009 22:21
Nie wie ktoś jakie będą potrzebne ćwiczenia do geografii dla 3 klasy?

22
11/08/2009 22:21
Nie wie ktoś jakie będą potrzebne ćwiczenia do geografii dla 3 klasy? Jest nowa podstawa programowa i są 2 różne!

mandzia996
07/08/2009 09:30
cześć

15
18/06/2009 19:13
szukam podręczników do klasy pierwszej. Proszę o kontakt

Archiwum
admin mgr inż. Henryk Kucharczyk PG 1 OLESNO 6662939 Unikalnych wizyt

Powered by powered by php-fusion © 2003-2007
Design by Design by Matonor