January 22 2021 23:43:10
Święto Biblioteki
Święto Biblioteki

Od 21 do 22 października 2015 r. biblioteka szkolna realizowała projekt edukacyjny Święto Biblioteki. Celem projektu była promocja biblioteki wśród uczniów i nauczycieli oraz rozbudzanie zainteresowań i kompetencji czytelniczych, popularyzacja literatury dla młodzieży, rozwijanie aktywności czytelniczej.
Uczniowie mogli spróbować swoich sił w konkursach . W konkursie Ludzie listy piszą - na list zachęcający do przeczytania książki na szczególne wyróżnienie zasługują listy uczennic : Oli Kokot z IIIc , Marty Jagieła IIIc, Stefanii Prochota IIIc, Julii Adamczyk IIIC, Emilii Palińskiej Ie, Natalii Seidel Ie, Dominiki Kapust Ie
i Natalii Adamskiej Ie. W konkursie czytelniczym Zwiadowcy bezkonkurencyjny był Filip Czyrny z klasy IId. Chętni uczniowie zaprezentowali swoje przebrania podczas parady literackiej. Zorganizowana została również wystawa książek popularnonaukowych naszego księgozbioru Wiem, bo czytam.
Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs Twoja twarz wygląda znajomo, podczas którego czytelnicy rozpoznawali zdjęcia z dzieciństwa swoich nauczycieli. Uczniowie naszego gimnazjum przystąpili także do konkursu zorganizowanego przez MEN - Książki naszych marzeń.
Wszyscy laureaci konkursów otrzymali nagrody.
W przygotowaniach do święta brali udział uczniowie należący do Koła Przyjaciół Biblioteki.
Wszystkim uczniom, którzy w tych dniach odwiedzili szkolna bibliotekę dziękujemy za wspólną zabawę i zaangażowanie.