January 22 2021 22:49:14
JASEŁKA I KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

"Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy" - tak słowami kolędy skomponowanej przez Seweryna Krajewskiego rozpoczęły się tegoroczne Jasełka bożonarodzeniowe w Publicznym Gimnazjum nr1 w Oleśnie. Kolędowanie rozpoczęli nauczyciele, którzy wraz z Dyrektorem Szkoły wspólnie stanęli na scenie.

Następnie mogliśmy podziwiać występ muzyczno-aktorski, który pod nadzorem wychowawczyni p. Klaudii Smyk przygotowali uczniowie klasy IIIc, wspierani przez zespół wokalny i szkolną orkiestrę pod batutą p.Bogdana Mieszkalskiego. Czuwanie nad oprawę aktorską wsparła również p. Sławomira Trzaskowska a nadzór nad wystrojem sceny sprawowała p. wicedyrektor Grażyna Jończyk. Na scenie, która specjalnie na ta okazję została zbudowana w sali gimnastycznej pojawili się kowboje, Chińczycy, urocze Chinki i Hawajki, oraz przedstawiciele rodem z Czarnego Lądu, którzy, wraz z egzotycznymi zwierzętami przybyli oddać pokłon Narodzonemu Zbawcy.

Wśród kolęd mogliśmy usłyszeć również "Przybieżeli do Betlejem", które wraz z nauczycielami p.Zuzanną Wąsik i Anną Hiller-Janik wykonał uczeń klasy IIIe Adrian Kubosch a na trąbce zagrał Michał Maleska z klasy IIb.

Kostiumy, dekoracje i przepiękne iluminacje zachwyciły wszystkich, zwłaszcza podczas wieczornego występu, na który tłumnie zeszli się zaproszeni Rodzice, goście oraz olescy Radni. Wśród gości przybyłych na tą okazję był również p. Burmistrz Sylwester Lewicki, który dołączył do kolędujących na scenie. Tak ciepła i rodzinna atmosfera trwała również podczas kiermaszu bożonarodzeniowego, który rozpoczął się po Jasełkach. Wyroby naszych uczniów- przepiękne stroiki świąteczne, ręcznie wykonane bombki oraz smakowite wypieki zachwycały kunsztem i dokładnością wykonania. Jak co roku część dochodu z kiermaszu wspomoże szczytny cel charytatywny. Przygotowania do kiermaszu, który jak co roku jest inicjatywą naszych uczniów nadzorowała p.Anna Chrzęstek. W tym roku mogliśmy skosztować również wyjątkowej świątecznej herbaty oraz chlebka przygotowanego przez uczniów w pracowni doradztwa zawodowego w ramach zajęć z projektu "Edukacja młodzieży w gminie Olesno kluczem do przyszłości".

Wszystkim przybyłym bardzo dziękujemy za udział i stworzenie tak wyjątkowej atmosfery i życzymy wszystkiego co najlepsze z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz nadchodzącego Nowego 2015 Roku.