January 23 2021 00:31:41
Uroczystości 11 Listopada
Uroczystości 11 Listopada

W dniu 11 listopada odbyły się uroczystości Święta Niepodległości w Oleśnie. W tym roku uczniowie Publicznego Gimnazjum nr1 aktywnie przyczynili się do współudziału w obchodach tego wyjątkowego święta. Po mszy w kościele poczet sztandarowy udał się na cmentarz miejski pod pomnik Lotników Polskich. Odbyło się uroczyste przemówienie p.Burmistrza Sylwestra Lewickiego, złożono wieńce pod pomnikiem. Nasi uczniowie deklamowali fragmenty twórczości Karola Wojtyły pt."Myśląc,ojczyzna" oraz utwory muzyczne pt. "Powrócisz tu" z repertuaru Ireny Santor i "Biały krzyż"autorstwa Krzysztofa Klenczona. Wystąpili :
wokal : Rafaela Maruska, Laura Czichoń, recytacja: Filip Niesłony, Michał Wiendlocha, Natalia Baumert, Zuzanna Izydorczyk, Aleksandra Kiszel, Zuzanna Rataj.Uczniowie reprezentujący nasze Gimnazjum odebrali gratulacje od p.Burmistrza za tak wyjątkowy, uroczysty montaż wokalno-słowny.
Nad przygotowaniem uczniów czuwali p.Sławomira Trzaskowska oraz p.Bogan Mieszkalski.