
Pierwszą wspaniałą osobą jest Emilia Kraus, ma 16 lat i uczęszcza do liceum wojskowego. Mieszka w Paczkowie i tam też trenuje. Kocha grać w siatkówkę oraz lubi biegać. Swoją przyszłość chce połączyć z wojskiem.
Kiedyś jej życie było w ogromnym stopniu związane ze sportem, teraz już mniej, ponieważ obecnie poświęca więcej czasu na naukę oraz pasję, jaką są militaria. W podstawówce, a dokładnie w 4 klasie podstawówki zaczęła się jej przygoda z klubem sportowym Sparta Paczków. Grała tam 5 do 6 lat. Jeździła razem ze swoją drużyną na turnieje towarzyskie, sparingi, a także obozy sportowe. Dwa z nich, które najlepiej wspomina, odbyły się w Lubawie oraz w Międzybrodziu. Wspomniała też, że na nich było najśmieszniej. Jak najbardziej się z tym zgadzam, ponieważ sport to nie tylko męczące treningi i mecze, ale również mnóstwo dobrej zabawy i uśmiechu. A obozy sportowe to najlepsza forma spędzania czasu ze swoją drużyną.
Rodzina jest z niej bardzo dumna, wspiera ją w trudnych momentach, a także kibicuje. Ma wspaniałych przyjaciół, którzy również jej pomagają i są obecni w jej życiu. Jej mama kiedyś grała w siatkówkę, może to właśnie po niej Emilia odziedziczyła swoją pasję.?
Jej najważniejszym osiągnięciem jest udział w finale Mistrzostw Polski w Siatkówce.
Moją następną wybranką do tego reportażu jest uczennica naszej szkoły, którą na pewno wszyscy znacie r11; Natalia Nunak Siedlecka. Ma 15 lat i chodzi do III a, do klasy o profilu sportowym. Interesuje się w szczególności sportem, głównie lekkoatletyką, ale też piłką ręczną. Jej hobby to mangi, wyjazdy na konwenty, czyli festiwale kultury japońskiej. r Swoją przygodę z anime zaczęłam w 2006 roku, kiedy miałam 7 lat. Wtedy podpatrzyłam u siostry różne przypinki i plakaty na ścianach. Jak się później okazało oglądałam z nią je. Im byłam starsza tym bardziej wciągałam i zagłębiałam się w świat anime . Teraz jeżdżę na konwenty i mam za sobą dużo obejrzanych tytułów oraz zakupionych tomów mangr1; Według mnie są one na pewno bardzo interesujące. Głównie ze względu na to, że większość z nich jest napisana od prawej do lewej strony.
Jej przygoda z nim zaczęła się w 4 klasie podstawówki, kiedy zaczęła grać w piłkę ręczną oraz w 6, rozpoczęła trenować bieganie. Wtedy też pojechała na swój pierwszy obóz sportowy do Międzyzdrojów. Obecne sport w jej życiu ma ogromne znaczenie. Trenuje w klubie Lux Korfantów oraz u p. Chęcińskiego, czasem też w domu, gdy musi zrobić rrozpiskęr1;, dla niewtajemniczonych, jest to kartka, na której są rozpisane poszczególne treningi, które dana osoba musi wykonać w domu.
W jej rodzinie sport również odgrywa dużą rolę. Siostra Nunaka gra w piłkę ręczną, a mama r11; biega. Jej największym wsparciem są właśnie rodzina oraz przyjaciele.
Jej najważniejszymi osiągnięciami, dotyczących biegania są:
- mistrzyni województwa opolskiego na 1000 m
- wice mistrzostwo woj. na 1500 m ( przełaje ) x2
- sztafeta wojewódzka x2
- zawody wojewódzkie (drużynowe)
- mistrzyni młodzików na 300 m
Do najśmieszniejszych sytuacje w trakcie biegów zalicza biegi przełajowe. rLudzie często gubią buty i rzucają śmiesznymi tekstami, np. ro cholera, ale błoto, czy coś w tym stylu.r1; Opowiadała też, że zawsze przed biegiem każda z dziewczyn wymienia się swoją najlepszą rczasówkąr1;, czyli rekordem życiowym. Niektóre dziewczyny są bardzo sprytne i podają błędny czas, żeby się popisać.
Trzecią wybraną przeze mnie osobą jest absolwentka naszego gimnazjum, Monika Bednarska. Ma 16 lat i uczęszcza do ekonomika w Oleśnie. Jej pasją jest sport, w szczególności siatkówka. Lubi też jeździć na rowerze.
Jej przygoda zaczęła się 3 klasie podstawówki, kiedy rozpoczęła zajęcia z SKSr17;u u Pani Anny Król. Obecnie trenuje w OKS Olesno. Razem ze swoją drużyną jeździ na sparingi, turnieje oraz mecze ligowe. Do jej największych osiągnięć należy 1/8 Mistrzostw Polski i Wice Mistrzostwo województwa opolskiego.
Według mnie drużyna to nie tylko paczka osób, które wspólnie grają, ale to osoby, na których mogę polegać i wiem, że mnie nie zawiodą. Na boisku, musimy się rozumieć czasem bez słów, tak jest też w życiu. Dla mnie siatkówka jest naprawdę, czymś ważnym, nie wyobrażam sobie życia bez niej. Niektórzy myślą, że sport to jest tylko aktywność fizyczna, niestety są w dużym błędzie. Nawet wspólne wyjazdy na mecze cieszą. Podczas jazdy autobusem na turniej rozmawiamy, np. o tym, jakie będą nasze przeciwniczki. Po wygranym meczu śpiewamy, wygłupiamy się i żartujemy. A po przegranym, pocieszamy się, często jemy jakieś słodycze na poprawę humoru, zastanawiamy się co zrobiłyśmy źle. Ale to wszystko nazywa się życiem.
W jej rodzinie sport jest równie ważny. Siostra Moniki pływa i gra w siatkówkę. A rodzice prowadzą zdrowy tryb życia, który również wpływa na wychowanie swoich dzieci. To właśnie ze strony rodziców ma największe wsparcie. Również ma niezastąpioną przyjaciółkę r11; Julkę Szydło. Pomaga jej w trudnych chwilach, jak i pomaga się cieszyć z jej powodzeń.
Przez sport jej życie uległo dużym zmianom. Poprawiła swoją kondycję, ma lepsze doświadczenie. W klasie sportowej, do której chodziła w zeszłym roku, poznała chłopaka. Są razem bardzo szczęśliwi, a sport jest częścią ich życia. Lubią oglądać razem różne filmy, dużo spacerować i czasem posiedzieć na trawie i rozmawiać.
Jej życie jest pełne zabawnych historii, ale ta jest niezastąpiona. r Kiedyś przed meczem, podczas rozgrzewki skręciłam sobie kostkę. Nie wiem nawet co zrobiłam. P. Źrebiec musiał lecieć do apteki po bandaż. Chyba nigdy tego nie zapomnę (śmiech)r1;.
Ostatnią już osobą jest Michalina Jarema, ma 17 lat, mieszka w Praszce i uczęszcza do LO w Oleśnie. Jej pasją jest siatkówka i lekkoatletyka. Jak większość osób w jej wieku lubi słuchać muzyki. W wolnym czasie chodzi na zakupy z przyjaciółkami.
Jej przygoda ze sportem zaczęła się w przedszkolu. Od tej pory chodziła już na różnego rodzaju zajęcia sportowe. W rodzinie Michaliny aktywność fizyczna jest najważniejsza, jej tata jest nauczycielem w-fu w szkole. Brat- pływa i gra w piłkę nożną razem ze swoim kuzynem. r11; Jest to przykład, którejś z kolei rodziny, u której sport wpływa na wychowanie dzieci. Uważam , że jest to ważne, żeby rodzice przekazywali swoim pociechom ich pasje, bo właśnie to może być sposób w jaki się bardziej zbliżą do siebie.
W jej życiu nadeszły też zmiany. Dzięki sportowi zyskała więcej nowych znajomości, lepszą kondycję oraz większą wytrzymałość psychiczną. Ma lepszą organizację czasu. Poza ty jest piękną, miłą i uśmiechniętą dziewczyną.
Jej najważniejszymi osiągnięciami są zawody wojewódzkie, rzłoty sportowiecr1; oraz podium w skoku w dal.
Według mnie sport jest czymś wspaniałym. Dzięki nie mu można zajść wysoko, bez żadnych przekrętów. Żeby coś w nim osiągnąć, trzeba wierzyć w to mocno i nigdy się nie poddawać. Ludzie często o tym zapominają, a przecież porażka jest częścią sukcesu. A sport jest tym, co pomaga nam się po niej podnieść i iść dalej.