January 23 2021 00:27:28
Jasełka 2013 i Kiermasz
"Jasełka 2013 i Kiermasz"

Orkiestra szkolna powiększyła się o dodatkowych gitarzystów, wśród których można było zobaczyć szkolnego
katechetę panią Małgorzatę Peciak notabene reżysera i współtwórcę tegorocznych występów. Jak co roku uczniów wsparli wokalnie nauczyciele, p. Zuzanna Wąsik oraz p. Robert Morawski. Całość przedstawienia przygotowała klasa IIIc pod nadzorem wspomnianej już wychowawczyni p. Małgorzaty Peciak oraz p. Sławomiry Trzaskowskiej. Choreografię do układów tanecznych przygotowała p. Ewelina Polak a oprawę muzyczną zapewnił z orkiestrą i zespołem wokalnym p. Bogdan Mieszkalski. Wyjątkowo nastrojową scenografię zaprojektowała p. Grażyna Jończyk.
W Jasełach uczestniczyli: Burmistrz Olesna Sylwester Lewicki, Olescy Radni, rodzice oraz przyjaciele szkoły.
Po Jasełkach odbył się wyczekiwany od dawna przez całą społeczność szkoły kiermasz, który był pieczołowicie przygotowywany przez p.Annę Chrzęstek. Zawierał on elementy innowacyjne. Trzy klasy: IIIc, IIIb oraz Ib przygotowały pod nadzorem doradcy zawodowego, p. Anny Hiller-Janik produkty, które były efektem działania szkolnych mini firm promujących region Olesna. Wszyscy mogli skosztować wspaniałych babeczek z firmy "Różane Wzgórze", produktów z "Różankowa" oraz oleskich kąsków z "Oles-Róż".

Młodzi przedsiębiorcy bardzo przeżywali swój debiut tak jak pozostałe klasy sprzedające przepiękne dekoracje i pyszne ciasta. Dochód z zysków uczniowie rJedynkir1; przeznaczą częściowo na cele charytatywne.