January 22 2021 23:17:56
Sukcesy Sportowe
Sukcesy Sportowe

Oleśnianki gładko rozprawiły się z zespołami Kędzierzyna- Koźla i Lubrzy 2:0, najtrudniejszym meczem okazał się pojedynek z gospodarzem, ostatecznie jednak pokonały swoje rówieśniczki z Paczkowa 2:0. Zapewniły sobie tym samym występ w finale wojewódzkim, którego termin przewidziano na 10.04 br. w Nysie. W tym turnieju najprawdopodobniej spotkają się z zespołami Nysy, Kędzierzyna-Koźla i Kluczborka. Nie pozostaje nic innego jak "trzymać kciuki", bo są podstawy by pokusić się nawet o zwycięstwo w tym finale. Powodzenia DZIEWCZYNY!
Zespół wystąpił w składzie:
Aleksandra Małysa - rozgrywająca,
Zuzanna Tiffert - przyjmująca,
Julia Szydło - przyjmująca,
Sabina Jurczyk - atakująca,
Klaudia Hajduk - środkowa bloku,
Daria Kołodziej - środkowa bloku,
Julia Izydorczyk - libero,
Natalia Morawska - atakująca,
Monika Bednarska - przyjmująca,
Monika Nikel - środkowa bloku,
Zuzanna Suder - środkowa bloku.
Opiekun: Artur Źrebiec

Bardzo dobry występ w półfinale wojewódzkim piłki koszykowej dziewcząt z Oleskiej Jedynki

Wspaniały prezent sprawiły sobie dziewczyny PG nr 1 w Oleśnie na Dzień Kobiet. 08 marca br. w hali sportowej w Strzelcach Opolskich uczennice "oleskiej jedynki" rozegrały wojewódzki turniej półfinałowy w koszykówce. Już przed wyjazdem na zawody dzień nie zaczął się dobrze, gdyż ze względów zdrowotnych Marcelina Piastowska i Zuzanna Kałwak nie mogły pomóc drużynie, co spowodowało iż na turniej wyjechał ośmioosobowy zespół. Jakby tego było mało z zespołem nie mógł wyjechać Jarosław Leszczyński, który przygotowywał i wprowadził dziewczyny do półfinału. Oprócz Naszych gimnazjalistek uczestniczyły szkoły z Lewina Brzeskiego, Kędzierzyna- Koźla i Strzelec Opolskich. W wyniku losowania pierwszy mecz przyszło oleśniankom zmierzyć się z faworyzowanym gospodarzem. Zespół Strzelec Opolskich od wielu sezonów uczestniczy w wojewódzkich rozgrywkach ligowych w piłce koszykowej. Podopieczne Jarka Leszczyńskiego bardzo dzielnie walczyły z rówieśniczkami ze Strzelec, jednak ostatecznie uległy gospodyniom 40:23. Był to jedyny mecz, które w tym dniu Nasze gimnazjalistki przegrały. Mało tego jako jedyne zdobyły w meczu z gospodarzem powyżej 20 punktów. W kolejnym meczu rozgromiły Kędzierzyn- Koźle, wygrywając różnicą ponad 20 punktów. Ostatni mecz z Lewinem Brzeskim okazał się małym finałem o drugie miejsce w turnieju, był to bardzo wyrównany mecz dopiero w trzeciej kwarcie "jedynki z Olesna" uzyskały trzypunktową przewagę i utrzymywały ją do końca meczu.
Gimnazjalistki wystąpiły w składzie:
Oliwia Stuligłowa, Klaudia Hajduk, Julia Izydorzcyk, Zuzanna Tiffert, Dominika Knysak, Julia Szydło, Natalia Flak i Maja Kałwak. Opiekun: Robert Morawski.