October 23 2019 23:26:48
sukces z geografii

SUKCESY W KONKURSIE GEOGRAFICZNYM I CHEMICZNYM

W roku szkolnym 2011/2012 czterech uczniów naszego gimnazjum zakwalifikowało się do eliminacji na szczeblu wojewódzkim do Konkursu Geograficznego.
Zaszczytny tytuł laureata otrzymało 3 uczniów naszej szkoły, na 14 uczniów w naszym województwie.

Nasi laureaci to:
- Dagmara Weidel-uczennica klasy IIIC - zajęła pierwsze miejsce, uzyskując 95% punktów,
- Natalia Wąsińska-uczennica klasy IIB - zajęła czwarte miejsce, uzyskując 93% punktów,
- Szymon Wieczorek - uczeń klasy IIIF - zajął dwunaste miejsce, uzyskując 85% punktow.
Jedna z uczennic Angelika Świtała - uczennica klasy IIB - otrzymała tytuł finalistki.
Laureaci wzięli udział w uroczystym podsumowaniu konkursów przedmiotowych, które odbyło się 18 maja w Jura Parku w Krasiejowie. Z rąk Opolskiego Kuratora Oświaty otrzymali nagrody oraz dyplomy. Po zakończonych uroczystościach uczniowie mieli możliwość zwiedzenia obiektu.

Do udziału w konkursie uczniowie zostali przygotowani przez nauczycielkę geografii mgr Jadwigę Sokołowską.

W roku szkolnym 2011/2012 sukces osiągnął również uczeń naszego gimnazjum uczęszczający do klasy III E - Dawid Chodura.
Zakwalifikował się do eliminacji na szczeblu wojewódzkim w Konkursie Chemicznym.
Zdobył tytuł laureata w tym konkursie, uzyskując 90% punktów.
Dawid wspólnie z geografami odebrał nagrodę i dyplom z rąk Opolskiego Kuratora Oświaty.
Do konkursu uczeń był przygotowywany przez nauczycielkę chemii mgr Iwonę Kulę.