January 23 2021 00:34:18
off
Święto Niepodległości
szkolne aktualności
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
Dnia 9.11.2011r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Niepodległości pod hasłem "POLSKA TO MY, TO JA I TY". Inscenizacja przedstawiała trudną drogę Polaków do niepodległości.
Apel rozpoczął się odśpiewaniem hymnu narodowego i szkolnego. Następnie część artystyczną otworzyli uczniowie klas trzecich, wykonując w strojach Rzeczpospolitej szlacheckiej polonez z "Pana Tadeusza". Nie zabrakło także recytacji znanych fragmentów epopei narodowej A. Mickiewicza w wykonaniu uczniów klasy Ic i III f. Ogromne wrażenie wywołał "taniec kruków" przedstawiający walkę "niewinnej" Polski z zaborcami przy znakomitej muzyce Carminy Burany. Nie zabrakło także Kościuszki - naszego patrona, składającego przysięgę na Rynku Krakowa. Przy muzyce Chopina pięknie brzmiały słowa naszych wieszczów narodowych mówiące o tęsknocie za ojczyzną i wielkiej miłości do niej. Piosenka "Wojenka, wojenka" otworzyła ostatnią część naszej inscenizacji. Na scenę wbiegł gazeciarz, który obwieścił zabójstwo arcyksięcia Ferdynanda i rozpoczęcie wojny! I tu pojawia się scenka, na którą z niecierpliwością czekali niemal wszyscy. Przy huku armat i moździerzy wpadają na scenę żołnierze polscy w mundurach rosyjskich i niemieckich, następuje strzelanina i walka. Chłopcy odgrywając scenę w okopach, ukazują tragizm żołnierza polskiego walczącego przeciwko sobie w dwóch obozach zaborców. Następuje zmiana nastroju i przy piosence "My, pierwsza brygada" pojawiają się na scenie żołnierze Piłsudskiego, a z nimi radość z odzyskania niepodległości. "Spełnił się sen i wolności! Ojczyzna wolna, znowu wolna!"- takimi słowami uczniowie wcieleni w żołnierzy witali 11. LISTOPADA. Na koniec wszyscy biorący udział w przedstawieniu wbiegają na scenę i wraz z chórem szkolnym, pomalowani i ubrani w narodowe symbole, śpiewają "Kocham Cię Polsko!".
Wszystkim występ się bardzo podobał, aktorzy i realizatorzy tego przedsięwzięcia otrzymali gromkie brawa. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia Dnia Niepodległości w naszej szkole.

Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Język strony

Wybierz swój język

CHOOSE YOUR LANGUAGEpo wyborze strona automatycznie się przeładuje
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

22
11/08/2009 22:21
Nie wie ktoś jakie będą potrzebne ćwiczenia do geografii dla 3 klasy?

22
11/08/2009 22:21
Nie wie ktoś jakie będą potrzebne ćwiczenia do geografii dla 3 klasy? Jest nowa podstawa programowa i są 2 różne!

mandzia996
07/08/2009 09:30
cześć

15
18/06/2009 19:13
szukam podręczników do klasy pierwszej. Proszę o kontakt

Archiwum
admin mgr inż. Henryk Kucharczyk PG 1 OLESNO 6663180 Unikalnych wizyt

Powered by powered by php-fusion © 2003-2007
Design by Design by Matonor