January 22 2021 23:03:37
Dzien Edukacji
"DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ"

Dnia 13.10.2011r. odbył się apel z okazji Święta Edukacji Narodowej , święta zarówno nauczycieli, uczniów jak i pracowników szkoły.
Tradycją w naszym gimnazjum jest, że w tym dniu pierwszoklasiści są pasowani na gimnazjalistów. Przedstawiciele klas pierwszych złożyli uroczystą przysięgę, w której zobowiązali się godnie reprezentować szkołę i wzorowo wypełniać wszystkie nałożone na nich obowiązki ucznia.
Apel przygotowały klasy : III c z wych. panią I. Kulą oraz II g z wych. panią A. Maryniak. Oprawę muzyczną opracował pan B. Mieszkalski
Inscenizacja rozpoczęła się życzeniami , które nawzajem składali sobie ruczeń i nauczycielr1;- w role te wcielili się m.in. Damian Jendrszczok i Angelika Jabłonka. Wielką żywiołową owacją przyjęto występ Macieja Błaszczyka z kl. IIIa, który zaśpiewał dla wszystkich utwór rNie mogę ci wiele daćr1;. Podczas tych muzycznych życzeń przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wręczyli symboliczne kwiaty pracownikom szkoły. Dużym zainteresowaniem zgromadzonych cieszyła się scenka rLekcjar1;, w której to uczniowie III c przedstawiali uczniów i ich rstan wiedzyr1; tuż przed egzaminem gimnazjalnym. Z kolei uczniowie IIIg wcielili się w role nauczycieli i przedstawili dylematy i rozterki naszego Grona Pedagogicznego. Piosenka na melodię rFelicitar1; z repertuaru Al Bano & Rominy Power wprawiła wszystkich w radosny nastrój tego święta. Na zakończenie recytatorzy wykonali rOdy do nauczycielir1; uczących poszczególnych przedmiotów , w których przedstawili dręczące i spędzające sen z powiek problemy współczesnego gimnazjalisty. I tak upłynął miło kolejny dzień z życia szkoły.