August 03 2020 17:35:38
Witamy
Publiczne Gimnazjum nr 1 im.T.Kosciuszki w Olesnie 46-300 OLESNO, ul.Pieloka 12, tel/fax 034 3582082, gim1@olesno.pl
Welcome on Publiczne Gimnazjum nr 1 im.T.Kosciuszki w Olesnie!
DZIEŃ CHŁOPAKA
DZIEŃ CHŁOPAKA

Dzień Chłopaka to święto obchodzone 30 września przez nastolatków w Polsce. Z tej okazji SU naszej szkoły zorganizował dyskotekę. Uczniowie w świetnych humorach bawili się w rytmach muzyki ,,puszczanej" przez DJ Michała Panicza.

Dla dociekliwych - Dzień Chłopaka w innych krajach jest obchodzony :

7 lutego - Malta
5 kwietnia - Wielka Brytania, Irlandia
5 maja - Japonia
15 lipca - Brazylia
7 października - Norwegia
19 listopada - Indie, Meksyk
25 listopada - Kanada.

WYBORY
SPRAWOZDANIE Z WYBORÓW DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

W dniu 23.09.2019 r. w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Nad prawidłowym przebiegiem wyborów czuwała komisja w składzie: Beata Prochota VIII a i Karolina Klimczyk VIIIa oraz opiekunowie SU: Iwona Gittel i Małgorzata Peciak.
Do głosowania przystąpiło 140 uczniów. W skład samorządu weszło dziesięcioro uczniów z największą liczbą głosów.

Oto wyniki :

1. Podzielny Weronika VIII a - przewodnicząca
2. Makles Kaja VIII a - zastępca przewodniczącej
3. Kokot Patryk VII a -zastępca przewodniczącej
4. Gajda Zofia VIII a - członek
5. Piechota Alicja VIII b - członek
6. Hadasik Martyna VIII b - członek
7. Biniek Tamara VII a- członek
8. Wąsiński Patryk VII b- członek
9. Hajduk Grzegorz VII c - członek
10.Kościelna Hanna VII c - członek

wywiadówki
ZEBRANIA Z RODZICAMI

Dnia 18 września 2019r. odbędzie się zebranie z rodzicami klas siódmych i ósmych.

Klasy siódme godz. 16.00 na małej sali gimnastyczne, następnie przejście z wychowawcami do klas.

Klasy ósme godz. 16.30 w klasach z wychowawcami.

stypendia 2019
STYPENDIA I NAGRODY BURMISTRZA 2019

Dnia 10 września 2019r. w Miejskim Domu Kultury w Oleśnie odbyło się uroczyste rozdanie stypendiów i nagród Burmistrza dla najbardziej uzdolnionej młodzieży z gminy Olesno w roku szkolnym 2018/2019. Wśród nich znalazło się ponad 40 uczniów PSP nr 1, którzy w ubiegłym roku szkolnym odnieśli spektakularne sukcesy. Gratulacje dla wszystkich nagrodzonych oraz ich opiekunów!

APEL
UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

2 września 2019 roku na uroczystym apelu z okazji rozpoczęcia roku szkolnego, Pan Dyrektor Adam Adamski przywitał wszystkich zebranych i w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej przypomniał tragiczne wydarzenia z 1. września 1939 roku, kiedy to Polacy, mimo dzielnej obrony, musieli skapitulowć przed przeważającymi siłami niemieckiego okupanta.

Szczególne słowa zostały skierowane do uczniów klas IV - VI PSP nr 3 , którzy rozpoczęli naukę w budynku PSP nr 1.

Przed uczniami i nauczycielami stoją nowe wyzwania. Zatem życzymy wszystkim uczniom , nauczycielom i pracownikom szkoły miłej i owocnej pracy i nauki w nowym roku szkolnym.

rajd

Początek 2019/20
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

- Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 odbędzie się 2 września o godz. 9.00 na dziedzińcu szkolnym.

- Wszystkie klasy spotykają się ze swoimi wychowawcami o godz. 8.45 w wyznaczonych salach lekcyjnych.

- Odjazdy autobusów we wszystkich kierunkach w dniu 2 września są o godz. 10. 10

- W poniedziałek (02.09.2019r.) można zapisywać się u wychowawców na obiady, które będą wydawane od wtorku (03.09.2019r.).

- Cena obiadu 6 zł

Komers
KOMERS NA ZAKOŃCZENIE KLAS III GIMNAZJUM I VIII SZKOŁY PODSTAWOWEJ

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO
,, 20 LAT MINĘŁO..."

Ten rok szkolny upłynął pod znakiem zmian w systemie oświaty. Do historii przeszły gimnazja. 19 czerwca w naszej szkole pożegnaliśmy ostatnie klasy gimnazjalistów.

Uroczysty apel pod hasłem ,, 20 lat minęło..." przygotowała klasa VII A pod opieką wychowawczyni pani Jolanty Kwiatoń i pani Sławomiry Trzaskowskiej. Aranżacje piosenek oraz kompozycje muzyczne przygotował pan Bogdan Mieszkalski.

W tym samym dniu mury oleskiej ,,Jedynki' opuścili ósmoklasiści. Pożegnano ich równie uroczyście. Odświętne stroje, piękna akademia, odebranie świadectw, nagrody i gratulacje, i wreszcie pożegnanie nauki na dwa miesiące wakacji!

SZKOLNA PIELGRZYMKA
Z wizytą u Matki Bożej

14 czerwca uczniowie klasy IIIB i VIIC uczestniczyli w szkolnej pielgrzymce do Sanktuariów Maryjnych w Częstochowie i Gidlach. Na Jasnej Górze dzięki Księdzu Przewodnikowi uczniowie pogłębili wiedzę o historii Klasztoru oraz Polski. W Gidlach Ojciec Dominikanin przedstawił historię Cudownej Figurki Matki Bożej Gidelskiej nazywanej Uzdrowieniem Chorych, następnie uczniowie uczestniczyli we Mszy Świętej, której główną intencją była modlitwa za chorych.

POMOC SERCA
POMOC SERCA

Uczniowie naszej szkoły zebrali i przygotowali 15 paczek we współpracy ze Stowarzyszeniem "Janko Muzykant" w ramach zbiórki żywności przeprowadzonej w oleskich sklepach. Zebrane produkty spożywcze trafiły do potrzebujących rodzin uczniów powiatu oleskiego.

W ramach tej edycji Paczki Serca zakupiono i przekazano naszym uczniom również paczki ze środków pozyskanych z kiermaszu bożonarodzeniowego 2017. Również z tych środków dofinansowano wyjazdy szkolne uczniów w trudnej sytuacji losowej, przekazano bony na zakup niezbędnych środków higienicznych, dofinansowano uczestnictwo uczniów w płatnych wydarzeniach przeznaczonych dla uczniów.

Z tegorocznego kiermaszu środki w całości zostały przeznaczone na wsparcie ucznia i jego rodziny w wyjątkowej losowej sytuacji. Dobroczynność w naszej szkole ma charakter stały. Permanentnie rozpoznajemy sytuację i potrzeby uczniów, pozyskujemy środki w ramach różnych akcji angażujących naszych uczniów i społeczność lokalną oraz pozyskujemy je od indywidualnych stałych darczyńców. Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy za wsparcie i Wielkie Serce.

Strona 2 z 51 < 1 2 3 4 5 > >>

admin mgr inż. Henryk Kucharczyk PG 1 OLESNO 5995378 Unikalnych wizyt